P51-200-G-N-I36-20MA
Description
SENSOR 200PSI 1.2-20UNF-2A 20MA
DataSheet
P51-200-G-N-I36-20MA PDF
Package:Box
Part Status:Obsolete
Applications:Industrial Automation
Pressure Type:Vented Gauge
Operating Pressure:200PSI (1378.95kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:8V ~ 30V
Port Size:-
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output, Temperature Compensated
Termination Style:Cable 3'
Maximum Pressure:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C