
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Industrial Automation |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 125PSI (861.84kPa) |
| Output Type: | Analog Current |
| Output: | 4 mA ~ 20 mA |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Voltage - Supply: | 9.5V ~ 30V |
| Port Size: | Male - 1/8" (3.18mm) NPT |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style: | - |
| Maximum Pressure: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Cylinder, Metal |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MLH125PGB06B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PRESSURE TRANSDUCER
PRESSURE TRANSDUCER
PRESSURE SENSOR
346 SERIES (.125" (3.18MM) CONTA
337 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA
HEATSHRINK FP301H 1/16-48" BLACK
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF