
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TruStability® TSC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 60PSI (413.69kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 30 mV (5V) |
| Accuracy: | ±0.15% |
| Voltage - Supply: | 1.5V ~ 12V |
| Port Size: | Male - 0.19" (4.78mm) Tube |
| Port Style: | Barbed |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | PC Pin |
| Maximum Pressure: | 145PSI (999.74kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 4-SIP, Side Port |
| Supplier Device Package: | 4-SIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TSCSHNN060PGUCV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PRESSURE SWITCHES-TRANS PRESSURE
PRESSURE TRANSDUCER
PPT2 MV 5V 1FS -55TO110 1PSID
SAFETY LIGHT CURTAIN
CONN EDGE DUAL FMALE 58POS 0.050
CONN EDGE DUAL FMALE 92POS 0.050
BRD MNT PRESSURE SENSORS