
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TruStability® RSC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | -0.4PSI ~ 0.4PSI (-3kPa ~ 3kPa) |
| Output Type: | SPI |
| Output: | 24 b |
| Accuracy: | ±1% |
| Voltage - Supply: | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size: | Male - 0.08" (1.93mm) Tube, Dual |
| Port Style: | Barbed |
| Features: | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style: | PC Pin |
| Maximum Pressure: | 12.33PSI (85kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 8-DIP (0.510", 12.95mm), Dual Ports, Same Side |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RSCDRRI025MDSE5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PRESSURE SWITCHES-TRANS PRESSURE
PRESSURE TRANSDUCER
SA050PA1C1D -SA STAINLESS
CAP CER 1800PF 16V U2J 0603
CAP CER 0.039UF 50V Y5V 0603
CAP CER SMP MLC HI-REL
TRUSTABILITY PRESSURE SENSOR