
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | - |
| Pressure Type: | Sealed Gauge |
| Operating Pressure: | 102PSI (703.27kPa) |
| Output Type: | SPDT |
| Output: | - |
| Accuracy: | - |
| Voltage - Supply: | 28V |
| Port Size: | Male - 3/4" (19.05mm) UNF |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | - |
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Maximum Pressure: | 6500PSI (44815.92kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 120°C |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HPF01020PHDSNGBD01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PRESSURE TRANSDUCER
SENSOR PRESS GAUGE DIGITL 300PSI
SENSOR PRESS 100PSID ANALOG
SENSOR PRESSURE