
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TruStability® TSC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | ±8.7PSI (±60kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 80.5 mV (5V) |
| Accuracy: | ±0.15% |
| Voltage - Supply: | 1.5V ~ 12V |
| Port Size: | Male - 0.1" (2.47mm) Tube |
| Port Style: | Barbless |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | PC Pin |
| Maximum Pressure: | ±58.02PSI (±400kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 4-SIP, Side Port |
| Supplier Device Package: | 4-SIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TSCSLNN600MDUCV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER
TRANSDUCER PREC PRESSURE
PRESSURE TRANSDUCER
CONN HEADER SMD 8POS 2.54MM
BRD MNT PRESSURE SENSORS
DC DC CONVERTER 3.3V 33W