
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ABP |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Medical Ventilation |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 8.7PSI (60kPa) |
| Output Type: | I²C |
| Output: | 12 b |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Port Size: | Male - 0.11" (2.67mm) Tube |
| Port Style: | Barbless |
| Features: | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style: | - |
| Maximum Pressure: | 29.01PSI (200kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 6-SMD Module, No Lead |
| Supplier Device Package: | 6-SMD |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ABPLLND600MG0S3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR GAUGE 0-10 BAR
SX DIFF GAUGE 0 PSID TO 1 PSID
BASIC MODEL PRESSURE SENSOR
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 24.5760MHZ H/LV-CMOS
SERVOMOTOR 1500 RPM 220V
SENSOR PRESSURE 600 MBARG