
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX-M |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.063" (1.6mm) |
| Output Type: | NPN-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 5kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP68, IP69K |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-M12A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDUCT PROX SENSOR LOW PWR NC 2W
SENSOR PROX CAPACITIVE 12MM CYL
IND SEN 15MM PNP XYLAN COAT
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
SENSOR PROX INDUCTIVE 1.6MM CYL
HEX STANDOFF M3X0.5 NYLON 15MM
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V