
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2E NEXT |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.630" (16mm) |
| Output Type: | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 400Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ingress Protection: | IP67, IP69K |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of E2E-X16MB1DL18 2M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.5MM MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCT 1.2MM CYLIND
XTAL OSC XO 16.000312MHZ CMOS SM
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVDS SMD
SENSOR INDUCT 16MM PNP M18 NO
DC DC CONVERTER 5V 15W