
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 120253 Contrinex |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.079" (2mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1202530413 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDUCTIVE SEN 20MM PNP
IND PROX M5 SHORT 0.8MM NPN NO
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
SI600 2MM065SEMBPNCCPV4W
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
CONN PLUG HSG MALE 32POS INLINE