
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.197" (5mm) |
| Output Type: | SCR-NO, 2-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 20V ~ 253V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NBB5-18GM60-WS-V12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SI600 8MM M30SNEMBNNOCPV3W
SENSOR INDUCT 4MM PNP M12 NO
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
COOLX POWER SUPPLY
XTAL OSC XO 74.175824MHZ LVDS
IC SENSOR PRESSURE ANALOG 14DFN
INDUCTIVE SEN 5MM NO