
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ToughSonic® LVL |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 10' (3m) |
| Output Type: | Analog Current and Voltage, NPN/PNP |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Polyvinylidene Difluoride (PVDF) |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP68 NEMA 4X, IP68 NEMA 6P |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LVL-100-232 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIMENSION= 12 X 43 MM, STYLE=M12
SENSOR PROX INDUCT 0.8MM CYLIND
SENSOR INDUCT 5MM PNP M18 NO
CRYSTAL 8.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC XO 22.6278MHZ CMOS SMD
FAN AXIAL 92.5X38MM 24VDC WIRE
TOUGHSONIC CHEM 10, PVDF, RS-232