
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX-M |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.693" (17.6mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 500Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP68, IP69K |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-MK30B-P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.1MM MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 9.6MM CYL
SENSOR PROX CAPACITIVE 25MM CYL
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
SENSOR PROX INDUCTIVE 17.6MM CYL
DC DC CONVERTER 24V 75W
SWAB SGL HEAD COTTON 6" 100PC