
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.083" (2.1mm) |
| Output Type: | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 500Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP68 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-F8A-P-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX CAP 3MM-25MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.5MM CYL
SENSOR PROX INDUCT 1.6MM CYLIND
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
OSC XO 6.144MHZ 5V HCMOS
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.1MM MOD