
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.13" (3.3mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 500Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP68 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-F12B-P-C5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCT 20MM IP67 MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
SI600 1.5MM M8NEMBPNCM12P4
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
CBL CLAMP GROUND BRONZE PIPE MNT
SENSOR PROX INDUCTIVE 3.3MM MOD
DC DC CONVERTER 13.8V 50W