
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 5.906" ~ 62.992" (150mm ~ 1.6m) |
| Output Type: | PNP-NC/NO, 4-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Polyamide (PA), Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of UGT509 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDUCTIVE SEN 35MM PNP
SENSOR PROX INDUCTIVE 1.3MM MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
ULTRASONIC DIFFUSE REFLECTION SE
DC DC CONVERTER 15V 2W
LED COB CXB3050 4000K WHT SMD
CONN MRF01 PLG STR 50OHM EDGEMNT