
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.165" (4.2mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 250Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP68 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-H15B-P-C5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 6MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 6.7MM MOD
INDUCTIVE SEN 2MM PNP
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ HCSL
SENSOR PROX INDUCTIVE 4.2MM MOD
CONN PLUG HSNG MALE 3POS INLINE