
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.079" (2mm) |
| Output Type: | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NBB2-12GM50-E0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR INDUCT 8MM NPN M18 NO
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
SENSOR INDUCT 12MM PNP M18 NO
COOLX POWER SUPPLY
COOLX POWER SUPPLY
COOLX POWER SUPPLY
INDUCTIVE SEN 2MM NPN