
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2E |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.157" (4mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 3kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of E2E-C06N04-MC-C2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.5MM CYL
SI700 20MM M30EMBNNO
SENSOR INDUCT 4MM PNP M8 NO
XTAL OSC XO 7.0560MHZ CMOS SMD
FAN AXIAL 172X38.5MM 12VDC WIRE
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
DC DC CONVERTER 5V 1W