
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.591" (15mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 250Hz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of E2B-M30KS15-WP-C2 5M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCT 1.5MM CYLIND
SI600 1.5MM065NEMBPNCM12P4
SI700 3MM M8EMBPNC
RES ARRAY 13 RES 820 OHM 14SOIC
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
POWER SUPPLY RACK MNT 200W INDUC
LE PRESSURE SWITCH