
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ICB |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.236" (6mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 2kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 36V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C (TA) |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ICB12S30F06PCM1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 16MM CYL
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
FIXED IND 12UH 1.28A 210 MOHM
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ HCSL
SENSOR PROX INDUCTIVE 6MM CYLIND