
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 120253 Contrinex |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.472" (12mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1202530053 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 1.6MM MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCT 4MM IP67 MOD
XTAL OSC XO 74.2500MHZ CMOS SMD
SI500 12MM M18NEMBNNCCPV3W
CONN PLUG HSG FMALE 13POS INLINE
CONN RCPT HSNG MALE 18POS PNL MT