
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 120253 Contrinex |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.984" (25mm) |
| Output Type: | NPN-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1202530406 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 1.8MM MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
MEMS OSC XO 106.2500MHZ LVPECL
SI600 4MM M30NNEMBNNOCPV3W
DC DC CONVERTER 6.5V 25W
SWITCH ROTARY 2POS 5A 115V