
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 120253 Contrinex |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 1.575" (40mm) |
| Output Type: | PNP-NC |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1202530083 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDUCTIVE SEN 2MM NAMUR
SENSOR INDUCT 9MM PNP M12 NC
SENSOR PROX INDUCTIVE 4.2MM MOD
CONN HEADER SMD 8POS 2.54MM
SI500 40MM M30NNEMBPNCM12P4
DC DC CONVERTER 5.2V 50W
CONN RCPT HSG FMALE 12POS PNL MT