
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.197" (5mm) |
| Output Type: | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 75°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of IME18-05BPSZC0S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDUCTIVE SEN CYLINDER POSITION
INDUCTIVE SEN 5MM PNP
SENSOR INDUCT 6MM PNP M12 NC
RES ARRAY 13 RES 3.3K OHM 14SOIC
BUZZER PIEZO 12V 14.1MM TH
SENSOR PROX INDUCTIVE 5MM CYLIND
RF SHIELD 0.5" X 3" THROUGH HOLE