
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.079" (2mm) |
| Output Type: | NPN/PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Zinc Die-Cast |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NJ2-PD-E02-2.062-V95 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDUCTIVE SEN 5MM PNP
SENSOR INDUCT 6MM PNP M12 NC
SENSOR PROX INDUCT 1.2MM CYLIND
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ HCSL
INDUCTIVE SEN CYLINDER POSITION
DC DC CONVERTER 15V 250W
PRESSURE TRANSDUCER