
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Capacitive |
| Sensing Distance: | 0.315" (8mm) |
| Output Type: | NPN-NC/NO, 4-Wire |
| Response Frequency: | 50Hz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 40V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Ingress Protection: | IP67, IP68, IP69k, NEMA 1,2 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of CA18CAF08NA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
SI600 2MM065SEMBNNOCPV4W
SENSOR PROX INDUCTIVE 4.2MM MOD
FAN AXIAL 30X10.2MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC ST24K3
SENSOR PROX CAPACITIVE 8MM CYL
CONN ADAPT JACK-JACK TRIAX