
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 120253 Contrinex |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.059" (1.5mm) |
| Output Type: | PNP-NO |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1202530276 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 1MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCT 2MM IP69K CYL
INDUCTIVE SEN 0.8MM NAMUR
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
SI600 1.5MM065SEMBPNOM8P3
DC DC CONVERTER 28V 400W