
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.13" (3.3mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 500Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP68 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-F12B-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 6.7MM MOD
INDUCTIVE SEN 10MM PNP
SI600 2.5MM M8NNEMBPNCM12P4
LED WARM WHITE 3000K 80CRI 2PLCC
MEMS OSC XO 72.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV
SENSOR PROX INDUCTIVE 3.3MM MOD