E2E-X1R5B1D8-M1
Description
SENSOR INDUCT 1.5MM PNP M8 NO
DataSheet
E2E-X1R5B1D8-M1 PDF
Type Description
Series:E2E NEXT
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.059" (1.5mm)
Output Type:PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency:2kHz
Shielding:Shielded
Material - Body:Stainless Steel
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Connector
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C