IA30ASN22DOM1
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 22MM CYL
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
IA30ASN22DOM1 PDF
Type Description
Series:IA
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.866" (22mm)
Output Type:-
Response Frequency:200Hz
Shielding:Unshielded
Material - Body:Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply:10V ~ 40V
Termination Style:Connector
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (TA)