KJ20-Q40KN-ANU
Manufacturer
Altech Corporation
VIGOR # :
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM-20MM
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
KJ20-Q40KN-ANU PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.394" ~ 0.787" (10mm ~ 20mm)
Output Type:Analog Voltage
Response Frequency:-
Shielding:Shielded
Material - Body:-
Voltage - Supply:18V ~ 30V