E2EF-X12D1 2M
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 12MM CYL
DataSheet
E2EF-X12D1 2M PDF
Type Description
Series:E2E
Package:Bulk
Part Status:Active
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.472" (12mm)
Output Type:NPN-NO, 2-Wire
Response Frequency:50Hz
Shielding:Shielded
Material - Body:Stainless Steel
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Cable Leads
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C