RPMS24-360-650
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
REMOTEPRO MOBILE SOLAR POWER SYS
Catalog
Solar Cells
DataSheet
RPMS24-360-650 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Power (Watts) - Max:160 W
Current @ Pmpp:-
Voltage @ Pmpp:24 V
Current - Short Circuit (Isc):-
Type:-
Voltage - Open Circuit:-
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Package / Case:Cell (72)
Size / Dimension:78.110" L x 77.008" W (1984.00mm x 1956.00mm)