TPS-12-35W
Description
35W 12V SOLAR PANEL - 21.5 X 19.
DataSheet
TPS-12-35W PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Power (Watts) - Max:35 W
Current @ Pmpp:2.07 A
Voltage @ Pmpp:16.92 V
Current - Short Circuit (Isc):2.19 A
Type:Monocrystalline
Voltage - Open Circuit:20.87 V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:Cell (36)
Size / Dimension:21.457" L x 19.291" W x 1.378" H (545.00mm x 490.00mm x 35.00mm)