RPDC12-9-10
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
REMOTEPRO, 2.5W, 10W SOLAR, 108W
Catalog
Solar Cells
DataSheet
RPDC12-9-10 PDF
Type Description
Series:RPDC RemotePro®
Package:Box
Part Status:Active
Power (Watts) - Max:2.5 W
Current @ Pmpp:-
Voltage @ Pmpp:12 V
Current - Short Circuit (Isc):-
Type:-
Voltage - Open Circuit:-
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Package / Case:Cells
Size / Dimension:13.976" L x 12.008" W (355.00mm x 305.00mm)