TPSK24-30W
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
30W 24V SOLAR KIT: 30W PANEL, PO
Catalog
Solar Cells
DataSheet
TPSK24-30W PDF
Type Description
Series:TPSK
Package:Box
Part Status:Active
Power (Watts) - Max:30 W
Current @ Pmpp:870 mA
Voltage @ Pmpp:24 V
Current - Short Circuit (Isc):-
Type:Monocrystalline
Voltage - Open Circuit:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:Cells
Size / Dimension:21.000" L x 20.000" W (533.40mm x 508.00mm)