RPPL24-36-30
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
RemotePro 8W, 24V 20A Out
Catalog
Solar Cells
DataSheet
RPPL24-36-30 PDF
Type Description
Series:RPPL
Package:Box
Part Status:Active
Power (Watts) - Max:8 W
Current @ Pmpp:-
Voltage @ Pmpp:24 V
Current - Short Circuit (Isc):-
Type:-
Voltage - Open Circuit:-
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Package / Case:Cells
Size / Dimension:25.748" L x 15.787" W (654.00mm x 401.00mm)