RPST12M-100-160
Description
REMOTEPRO 12V 25W CONTINUOUS REM
DataSheet
RPST12M-100-160 PDF
Type Description
Series:RPSTxxM RemotePro®
Package:Box
Part Status:Obsolete
Power (Watts) - Max:160 W
Current @ Pmpp:-
Voltage @ Pmpp:12 V
Voltage - Open Circuit:-
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Package / Case:Cells
Size / Dimension:67.323" L x 26.220" W (1710.00mm x 666.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MONOCRY SOLR CELL 2.6W 600MV 6PK
MONOCRYSTL SOLAR CELL 2.6W 600MV
817-8-12-5/8X11-G
817-8-12-5/8X11-G
STEEL INDEXING PLUNGER
FLUKE-438-II
FLUKE-438-II
FLUKE-438-II,POWER QUALITY&MOTOR
RPST12M-100-160
RPST12M-100-160