SM06502345
Manufacturer
Ametherm
VIGOR # :
Description
THERMISTOR NTC 5KOHM 3450K 0603
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
SM06502345 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:5k
Resistance Tolerance:±10%
B Value Tolerance:-
B0/50:3450K
B25/50:-
B25/75:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Power - Max:200 mW