NXFT15XH103FEAB025
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
THERMISTOR NTC 10KOHM
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
NXFT15XH103FEAB025 PDF
Type Description
Series:NXF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:10k
Resistance Tolerance:±1%
B Value Tolerance:±1%
B0/50:-
B25/50:3380K
B25/75:-
B25/85:3434K
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Power - Max:3 mW
Length - Lead Wire:0.98" (25.00mm)