B59228U120B70Z5
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
PTC THERMISTOR
Catalog
Temperature Sensors - PTC Thermistors
DataSheet
B59228U120B70Z5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance @ 25°C:-
Resistance Tolerance:-
Operating Temperature:-
Power - Max:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
B59142U120B53Z5
B59142U120B53Z5
PTC THERMISTOR
B59095U1145B70
B59095U1145B70
B59011C1000A51Z5
B59011C1000A51Z5
3120-N551-P7T1-W12DY4-20A
3120-N551-P7T1-W12DY4-20A
CIR BRKR THERM SWITCH 2P
FMC60DREN-S13
FMC60DREN-S13
CONN EDGE DUAL FMALE 120POS .100
B59228U120B70Z5
B59228U120B70Z5
VE-JTR-EZ-B1
VE-JTR-EZ-B1
DC DC CONVERTER 7.5V 25W