EBM6CH052
Manufacturer
Tronex (Menda/EasyBraid/Tronex)
VIGOR # :
Description
CHISEL 30DEG TIP 5.2MM 600DEG
Catalog
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
DataSheet
EBM6CH052 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Tip Type:-
Tip Shape:-
Height:-
Width:-
Length:-
Diameter:-
Tip Chip Size:-
Temperature Range:-
For Use With/Related Products:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EPM60C300
EPM60C300
CONICAL 0.4MM
EK80BV007
EK80BV007
BEVEL 0.7MM
PS-411
PS-411
SOLDERING TIP
105133
RESISTANCE SOLDERING HANDPIECE
BHI160
BHI160
IMU ACCEL/GYRO 3-AXIS I2C 24LGA
31-80-5/8X11-100-B1-UK
31-80-5/8X11-100-B1-UK
STAINLESS STEEL LEVELING FEET
EBM6CH052
EBM6CH052
CHISEL 30DEG TIP 5.2MM 600DEG