DY3650-628-2S-4X24IN-H127
Manufacturer
Dou Yee Enterprises
VIGOR # :
Description
BAG STATIC SHLD MTL 4"X24" 1=100
Catalog
Static Control Shielding Bags, Materials
DataSheet
DY3650-628-2S-4X24IN-H127 PDF
Type Description
Series:SUPERSHIELD® DY3650
Package:Box
Part Status:Active
Type:Static Shielding Bag
Metal Layer:In
Static Discharge Shielding:<15nJ
Closure System:User Defined - Clips, Heat Seal, Tape
Thickness:2.8 mil (71.12 microns)
Length - Inside:24" (609.6mm)
Width - Inside:4" (101.6mm)
Tensile Strength:5000 psi
Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
30024
STATIC SHIELDING BAG IN 2"X4"
D30718
D30718
BAG MOISTURE BARR MTL IN 18"X7"
100616
BAG 6X16" STATIC SHIELD 1=1EA
B62SR13722CC
B62SR13722CC
DC/DC CONVERTER 13.7V 300W
G630H641621EU
G630H641621EU
CONN PCI EXP FEMALE 64POS 0.039
DY3650-628-2S-4X24IN-H127
DY3650-628-2S-4X24IN-H127
RLY DPDT 10A 24V DC