IS15DBFP4RGB
Manufacturer
NKK Switches
VIGOR # :
Description
SW PROG DISPLAY SPST-NO 0.1A 12V
Catalog
Programmable Display Switches
DataSheet
IS15DBFP4RGB PDF
Type Description
Series:SmartDisplay™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Pushbutton, LCD
Display Mode:Black and White, FSTN Positive
LED Color:Red - Green - Blue
Viewing Area:15.0mm L x 10.8mm W
Face Size:23.13mm L x 20.59mm W
Pixel Format:64 x 32
Circuit:SPST-NO
Switch Function:Off-Mom
Contact Rating @ Voltage:0.1A @ 12VDC
Supply Voltage:4.9 ~ 5.1VDC
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Operating Temperature:-15°C ~ 50°C