IS15ABDP4B
Description
SW PROG DISPLAY SPST-NO 0.1A 12V
DataSheet
IS15ABDP4B PDF
Type:Pushbutton, LCD
Display Mode:Blue, STN Negative
LED Color:White, Super Bright
Viewing Area:15.0mm L x 10.8mm W
Face Size:23.13mm L x 20.59mm W
Switch Function:Off-Mom
Contact Rating @ Voltage:0.1A @ 12VDC
Supply Voltage:3.0 ~ 5.5VDC
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Operating Temperature:0°C ~ 40°C