22SRCCD-MLBK
Manufacturer
c3controls
VIGOR # :
Description
22MM 3 POS SPRG RT 2 CENTER ALUM
Catalog
Selector Switches
DataSheet
22SRCCD-MLBK PDF
Type Description
Series:22
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Standard
Circuit:DPST-NO
Number of Positions:3
Switch Function:Mom-Off-Off, Mom-On-Off
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:-
Illumination:Non-Illuminated
Illumination Type, Color:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Mounting Type:Panel Mount
Termination Style:Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions:Circular - 22.50mm Dia
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 55°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SWITCH SELECT 2POS SERIES 6.3A