ZW50F92AW1
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
VIGOR # :
Description
MICRO SWITCH
Catalog
Snap Action, Limit Switches
DataSheet
ZW50F92AW1 PDF
Type Description
Series:*
Package:Box
Part Status:Active
Circuit:-
Switch Function:-
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:-
Mounting Type:-
Termination Style:-
Ingress Protection:-
Features:-
Operating Force:-
Release Force:-
Pretravel:-
Differential Travel:-
Overtravel:-
Operating Temperature:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ZW50F99AW1-E
ZW50F99AW1-E
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 125V
4VP20
4VP20
BASIC SWITCH
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 50MA 24V
REHPSERIES2
REHPSERIES2
HOLE PLUG REHPSERIES2
CM7560-566
CM7560-566
CMC 56MH 350MA 2LN TH