200MSP1T2B1M7QE
Manufacturer
E-Switch
VIGOR # :
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V
Catalog
Toggle Switches
DataSheet
200MSP1T2B1M7QE PDF
Type Description
Series:200
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount, Right Angle, Vertical
Circuit:SPDT
Switch Function:On-On
Current Rating (Amps):3A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:120 V
Voltage Rating - DC:28 V
Actuator Type:Standard Round
Actuator Length:5.33mm
Illumination:Non-Illuminated
Illumination Type, Color:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Termination Style:PC Pin
Panel Cutout Dimensions:Circular - 4.95mm Dia
Bushing Thread:10-48
Ingress Protection:-
Features:Epoxy Sealed Terminals
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
M2012K2S1W01-H
M2012K2S1W01-H
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V
B22LP
B22LP
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V
200MSP3T4B6M2QE
200MSP3T4B6M2QE
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V
200MSP1T2B1M7QE
200MSP1T2B1M7QE
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V
0153-31C
0153-31C
SCREWDRIVER PHILLIPS #1 6.75"
WNT-DF1B+NAVY BLUE
WNT-DF1B+NAVY BLUE
BENCHPRO FABRIC ESD WIDE CHAIR W
7107L1YZBE
7107L1YZBE
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V