34ASP13B4V2QT
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V
DataSheet
34ASP13B4V2QT PDF
Type Description
Series:34A
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPDT
Switch Function:On-On
Current Rating (Amps):5A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:28 V
Actuator Type:Standard Round
Actuator Length:13.97mm
Illumination Voltage (Nominal):-
Termination Style:PC Pin
Panel Cutout Dimensions:-
Bushing Thread:Unthreaded
Ingress Protection:-
Features:-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C